33.4 C
Soltvadkert
vasárnap, október 25, 2020
Kezdőlap Soltvadkert hírek Elsőáldozás a Soltvadkerti Római Katolikus Egyházközség templomában.

Elsőáldozás a Soltvadkerti Római Katolikus Egyházközség templomában.

Elsőáldozás: az Oltáriszentség első alkalommal történő vétele.

A gyermekkeresztség elterjedése vonta maga után az önálló ünneplését. A 19. században már általában fehérvasárnap zajlott az esemény.
Időpontja, 1215: a IV. lateráni zsinat az idejét az értelem használatához, a 7. életév tájához kötötte, amikor megfelelő oktatás után a gyermek már különbséget tud tenni az Oltáriszentség és a közönséges kenyér között és képes a gyónásra.

1946. III. 14: a Magyar Püspöki Kar elrendelte az egész országban, hogy az általános iskolások 1. osztályos tanulóit elsőáldozásra kell vezetni. Ez általában tavasszal, a húsvéti időben történt. Az 1930-as években még eleven szokás szerint elsőáldozásra a fiúk fekete, a leányok fehér ruhát, s néhol kisebb értéktárgyakat (órát, nyakdíszt) kapnak keresztszüleiktől, de tőlük kapják a fiúk a mellcsokrot és a leányok a virágkoszorút s ebéden is náluk vannak.

A vasárnapi szentmisében 14 gyermek járult először a szentáldozáshoz Soltvadkerten.

Foto: Tóth Tamás

Friss cikkeink

Nekem nem kell törzskönyv, úgysem viszem kiállításra a kutyát!

„Nekem nem kell törzskönyv, úgysem viszem kiállításra a kutyát!” Erre csak egyetlen egyszerű mondattal reagálnék: „Oké, rendben, akkor 7.000.- Ft-ot tudok engedni az árból és...

Vasárnap az utolsó téli időszámítás veszi kezdetét?

Vasárnaptól indulhat az utolsó téli időszámítás. Hajnalban 3-ról 2 órára állítjuk vissza az óráinkat, nagy valószínűség szerint utoljára. Az utolsó óraátállítás 2021 márciusában lehet, ekkor...

Frittmann János Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést adományozta Frittmann Jánosnak a Frittmann Pincészet tulajdonosának, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa és a Magyar...

Tudós Emese Aegon értékesítési partner

Szolgáltatás: LAKÁSBIZTOSÍTÁS ÉLETBIZTOSÍTÁS CASCO KÖTELEZŐ GFB BALESET-, BETEGSÉGBIZTOSÍTÁS UTASBIZTOSÍTÁS NYUGDÍJBIZTOSÍTÁS Tudós Emese Aegon értékesítési partner 6230 Soltvadkert, Mátyás király út 23. Telefon: +3630/503-0235 E-mail: tudos.emese@partner.aegon.hu Web: tanacsado.aegon.hu/963803 További részletek: tanacsado.aegon.hu/963803